KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10851020
*
nr 1085 1020
Oljemålning
Arthur Bianchini (1869-1955), LÃ¥ngholmen, uppfodrad duk, signerad -94, 95x145
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 19:20:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 18:17:49
1
2.400 kr
21/1 18:05:54
2
3.200 kr
22/1 02:19:10
2
2.600 kr
22/1 11:13:09
2
2.600 kr
23/1 19:15:42
3
Vinnande bud
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arthur bianchini långholmen olja oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Oljemålning
Läs mer om Stockholm
nr 1085 1020
Oljemålning
Arthur Bianchini (1869-1955), LÃ¥ngholmen, uppfodrad duk, signerad -94, 95x145
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 4.000 kr |
| Såld: | 2.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/1 18:17:49 | 1 | 2.400 kr |
| 21/1 18:05:54 | 2 | 3.200 kr |
| 22/1 02:19:10 | 2 | 2.600 kr |
| 22/1 11:13:09 | 2 | 2.600 kr |
| 23/1 19:15:42 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arthur bianchini långholmen olja oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



