KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10851020
*
nr 1085 1020
Oljemålning
Arthur Bianchini (1869-1955), LÃ¥ngholmen, uppfodrad duk, signerad -94, 95x145
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 19:20:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 18:17:49
1
2.400 kr
21/1 18:05:54
2
3.200 kr
22/1 02:19:10
2
2.600 kr
22/1 11:13:09
2
2.600 kr
23/1 19:15:42
3
Vinnande bud
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arthur bianchini långholmen olja oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23
*
Oljemålning
Läs mer om Stockholm
nr 1085 1020
Oljemålning
Arthur Bianchini (1869-1955), LÃ¥ngholmen, uppfodrad duk, signerad -94, 95x145
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/1 18:17:49 | 1 | 2.400 kr |
21/1 18:05:54 | 2 | 3.200 kr |
22/1 02:19:10 | 2 | 2.600 kr |
22/1 11:13:09 | 2 | 2.600 kr |
23/1 19:15:42 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
23 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arthur bianchini långholmen olja oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23